Co winniśmy wziąć ze sobą wybierając się do Hiszpanii?

Ubrania

Niezależnie od tego, czy ma to być wyjazd we dwoje, bądź samotna wyprawa, powinniśmy pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiedniej odzieży. Jak nietrudno się domyślić, na obszarze Hiszpanii jest ciepły klimat co absolutnie nie znaczy, że nie pojawiają się w tym kraju nieco mniej przyjemne dni. O ile w regionie owym miesiące zimowe są – wbrew pozorom – niezbyt ciepłe tak lato jest naprawdę upalne. Inaczej jest na wchodzących w skład Hiszpanii Wyspach Kanaryjskich, na których praktycznie cały czas nad głowami jest rozgrzane słońce, nie ma z tego powodu sensu brać ze sobą między innymi kurtki. Warto także nie zapominać o tym, że za dużo odzieży może przyciągnąć wzrok złodzieja, a więc walizka musi nie być zbytnio przeładowana.

Jeśli chodzi o buty, to rozsądnie będzie wybrać takie wygodne, z płaskim obcasem, gdyż Hiszpania lubuje się w swoistych „kocich łbach” i chodzenie na obcasie będzie zwyczajnie bardzo niekomfortowe, lub nierzadko niewykonalne.

Technologia

Podróżowanie do innych krajów, jakkolwiek sama w sobie pozostaje ekscytująca, polega także na wypoczynku „na leżaku”. A więc na obniżonej aktywności. Należy więc – jeżeli lubimy czytać – zabrać do walizki czytnik e-booków, czy dobrej jakości tablet, dzięki jakiemu jesteśmy w stanie cieszyć się lekturą swoich ukochanych pozycji. Dobrze stanie się, jeśli jedną z nich będzie – w formie cyfrowej, bądź nie – słownik, lub specjalne rozmówki polsko – hiszpańskie. Oprócz tego dobrze stanie się, jeżeli w walizce znajdą się takie rzeczy, jak pendrive – gdyby należało coś wydrukować, lub przenieść wybrane dane, albo po prostu odciążyć trochę swój aparat fotograficzny. Oczywiście owy aparat także powinien znaleźć się w tym bagażu. Dodatkowo chyba najpoważniejszą sprawą jest wzięcie ze sobą komórki – zanim udamy się na wakacje można rozeznać się w cenach oraz ofertach kart prepaid na obszarze Hiszpanii – korzystanie z usługi naszego operatora, jak dzwonimy z obszaru Hiszpanii do kogoś znajdującego się w tym samym państwie, może być naprawdę drogie. Przyda się także kamera, by mieć gwarancję, że nic wartego nagrania nie umknie naszej uwadze. Naturalnie – o czym dużo ludzi na nieszczęście zapomina – należy też spakować sieciowe ładowarki do wszystkich sprzętów, które tego wymagają.

Leki i ochrona naszego zdrowia

Może zdarzyć się, że człowiek, nawet bardzo zdrowy, zachoruje, czy zwyczajnie się skaleczy. W związku z tym winniśmy wziąć ze sobą podręczny zestaw środków przeciwbólowych oraz – oczywiście, jeśli jakieś bierzemy – wszelkich tych, jakie są konieczne w konkretnym leczeniu. Plus opatrunki a także nożyczki, potrzebne chociażby do rozpakowania albo też obcięcia plastra. Trzeba także wziąć ze sobą soczewki kontaktowe – jeśli ich będziemy używać – oraz okulary przeciwsłoneczne.

Jak być pewnym, że niczego nie pominęliśmy?

Odpowiedź będzie prosta – należy poświęcić trochę minut na przygotowanie listy. W czasie pakowania się zakreślajmy to, co już znajduje się w przygotowanej walizce. Otrzymujemy wtedy gwarancję, iż jesteśmy odpowiednio przygotowani do wakacji.

About the author