Bali – przyrodniczy raj dla miłośników natury

Malownicze lasy deszczowe jak również pola obsadzone ryżem zajmują istotne miejsce w scenerii na wyspie Bali. Malownicze wybrzeże a także majestatyczne wulkany to następne aspekty, bez jakich niełatwo sobie ją wyobrazić. Owa wyspa to niezwykły skrawek świata, który swoim wyglądem będzie mógł oczarować każdego.

Wyjątkowe atrakcje turystyczne czekają tutaj na miłośników kultury oraz sztuki, doskonale odnajdą się tutaj ci, dla jakich udane wakacje to beztroski odpoczynek na przepięknych plażach. Na nudę nie będą tu także mogli denerwować się ci, jacy urlop zamierzają spędzić na odkrywaniu fauny i flory owej części świata.Czym może ich oczarować Bali? Oto najistotniejsze atrakcje dla turystów, którymi zachwyci się każdy fan przyrody.
Wyspa Bali

Wysepka Bali stanowi przepiękny skrawek Indonezji a także jedną z najcudowniejszych wysp o charakterze wulkanicznym w pasie Małych Wysp Sundajskich. O warstwie geologicznej Bali informują wielkie masywy wulkaniczne, jakie w wyspiarskiej scenerii zajmują bardzo istotne miejsce. Nie brak pośród nich dużych szczytów, jakie mają wysokość powyżej 2 tysięcy m. n. p.m. Tych szczytów jest na wyspie w sumie 6, przy czym szczególne miejsce zajmuje w tym miejscu wulkan Gunung Agung. Mierzy on wysokość 3142 m. n. p.m., natomiast jego najwyższy wulkan znajdujący się na tym terenie raduje się sporym zainteresowaniem pośród obcokrajowców. Intryguje on również lokalną społeczność, w oczach których ów wielki szczyt jest domem bogów. Trzeba zauważyć, iż balijskie wulkany nadal pozostają czynne, a ich wpływ na wygląd wyspy i na formę jej gleb pozostaje ogromny. Dzięki okresowym wybuchom gleba na wyspie zaskakuje swoją plennością, a gromadzenie plonów 2-3 razy w roku to norma wśród tamtejszych chłopów. Z powodu wysokości, jaką osiągają wulkaniczne góry, na terenie tym nie można narzekać na niewielką ilość deszczu. Dzięki przytrzymywanym tu chmurom deszczowym na terenie wyspy występuje sporo rzek oraz cieków wodnych, natomiast fanów środowiska zachwycają przepiękne obszary leśne. Wizytówką wyspy jest także piękna linia wybrzeża, dla której najmocniej typową cechą są wielkie i niesłychanie malownicze klify. To dzięki nim Bali jest tak licznie wybierana przez tych, jacy potrzebują spędzić wolne od pracy dni na plaży i radować się jednocześnie niecodziennymi widokami. Świetny klimat a także umiejętne użycie terenu spowodowały, iż wysepka Bali stała się doskonałym miejscem do tworzenia pól z ryżem. Stanowi on istotne miejsce w życiu obywateli wyspy, natomiast lokalna kuchnia chętnie sięga po owy produkt. Zachwycają także plantacje kawy, będącej kolejnym cennym towarem powstającym dzięki pracy wyspiarskich właścicieli ziemskich.Przyrodnicze skarby

Wybierając się na Bali każda osoba może spędzić wspaniały urlop wśród łona przyrody. Zachwycić mogą bagna namorzynowe oraz deszczowe obszary leśne, nie brak tutaj również potężnych bambusów i palm. Dla takich, którzy starają przeżyć cudowną przygodę, doskonałą propozycją okazuje się wyprawa do „małpiego lasu” – czyli jednego z tych miejsc, w jakich będzie można spacerować w towarzystwie makaków i wielu innych małp, całkiem licznie tutaj występujących. Dobrym miejscem, jakie miłośnicy pięknej przyrody spędzający urlop na wyspie koniecznie winni zwiedzić, będzie również unikalny ogród botaniczny nad jeziorem Bratan. Owy inspirujący rezerwat z drzewami może każdego urzec niecodziennymi gatunkami drzew i pięknymi storczykami, jakie są tutaj reprezentowane przez ponad 400 gatunków. Opłaca się również zobaczyć tak wspaniałe miejsce, którym jest Park Narodowy Zachodniej Bali. To rozbudowany park na obszarze wyspy, jakiego dużym walorem są nadmorskie bagna i górskie lasy. To miejsce jest w stanie równocześnie oczarować miłośników zwierząt, tym bardziej, iż na terenie parku jest dużo ciekawych gatunków jeleniowatych oraz małp.

Wyspa Bali oraz jej atrakcje turystyczne mają unikalny charakter. Wczasy spędzone na tej wyspie będą mogły każdemu zapewnić wielu wspaniałych doświadczeń oraz pomóc w poszerzeniu wiedzy na temat zwierząt oraz roślinności. Ta wysepka to raj dla fanów przyrody, dla jakich urlop spędzony na Bali okazuje się jednym z najpiękniejszych doświadczeń w ich życiu.

About the author