Popularne lokalizacje podróży w 2018 roku

Jakie cele podróży będą mogły cieszyć się największą popularnością w najbliższych miesiącach? Zobacz przygotowane przez nas pomysły oraz fotografie!

Rozsądne zarządzanie urlopem może w sumie zapewnić nam w aktualnym roku kalendarzowym ponad 30 dni wolnych od pracy. Zdecydowanie trzeba skorzystać z możliwości i już zawczasu zaplanować, pomyśleć, opłaca się je spędzić, aby uniknąć tłoku, spędzić miło czas i nie zburzyć prywatnego budżetu. Jeżeli nie masz jeszcze jakichkolwiek planów na wyjazd urlopowy, poniższa lista może ułatwić decyzję.

Magiczna Białoruś

W tym roku jednym z najciekawszych kierunków wyjazdów może stać się Białoruś. Z chęci ożywienia turystyk rząd owego kraju jest coraz bardziej przyjazny obcokrajowcom. Od stycznia 2018 r. nasi rodacy mogą pojechać na tereny przygraniczne na okres 10 dni bez potrzeby posiadania wizy. Z tego powodu istnieje możliwość zwiedzania pięknego Brześcia i Grodna, a także białoruskiej strony Puszczy Białowieskiej a także Kanału Augustowskiego.

 Państwo to dla wielu osób faktyczna terra incognita, państwo na swój sposób malownicze, różnorodne i skomplikowane do opisania. To dalej najmniej popularny sąsiad Polski, pomimo że na jego obszarze znajduje się mnóstwo zabytków związanych z historią Polski. Może opłaca się skorzystać z takiej opcji i w czasie paru dni przekonać się na własnej skórze, czy nasze stereotypowe ocenianie tego państwa ma przełożenie w faktach.

Portugalia – Lizbona i nie tylko

Ciekawym kierunkiem podróży, w głównej mierze dla osób lubiących regiony z ciepłym klimatem, będzie Portugalia. Kraj ów zaskoczy niejednego turystę zróżnicowaniem krajobrazu. Z pewnością jej kolejnym atutem będzie również bliskość Oceanu Atlantyckiego. Chociażby sama Lizbona, stolica państwa, uznawana za jedno z najpiękniejszych miast na terenie europy może okazać się wystarczającym pretekstem dla wyboru tego kierunku podróży wakacyjnej. Osoby, jakie chciałyby ustrzec się zgiełku dużego miasta, będą mogli zwiedzać słabiej znane miejsca, na przykład zniewalające Óbidos, w jakim wyobraźnia bez problemu przeniesie nas w okres średniowiecznej ery, czy też przylądek Cabo da Roca, określanany niegdyś za sam skraj globu – najdalej wysunięty w kierunku zachodnim fragment kontynentalnej Europy. Do wybrania tego kraju zachęcić jest w stanie też to, że ceny będą tu mniejsze niż w pobliskiej i obleganej przez turystów Hiszpanii.

Tanie połączenia lotnicze, niezapomniane wrażenia – Islandia

Zwolennicy niedrogiego podróżowania samolotem winni brać pod uwagę urlop na Islandii. Jeżeli dopisze nam szczęście, za bilety lotnicze będziemy mogli zapłacić nawet mniej niż za jazdę pociągiem z Gdańska do Warszawy! Kraj imponuje swą niezwykłością: wspaniałymi widokami, wolną przestrzenią i spokojem. Nierzadko w okresie jednej doby jesteśmy w stanie tu zwiedzić główne atrakcje turystyczne – Park Narodowy Thingvellir oraz majestatyczny wodospad Gullfoss. Osobistą architekturą oczaruje również z całą pewnością stolica wyspy, Reykjavik.

About the author