Cuda Ameryki Południowej

Kontynent Ameryki Południowej zachwyca gości z całej planety, oferując im miejsca tak przeróżne, iż każdy jesteśmy w stanie odszukać wśród nich coś dla siebie.

Płaskowyż Nazca

Na tym kontynencie znajduje się jedno z naprawdę ciekawych oraz tajemniczych terenów świata, a dokładniej płaskowyż Nazca, ulokowany na terenie południowo-zachodnim Peru. Wypełniony jest trochę czerwonym żwirem, lecz na jego powierzchni widać różnorodne rysunki.Po dziś dzień uczonym oraz badaczom nie udało się wyjaśnić ani pochodzenia malunków ani ewentualnego ich przeznaczenia. Najogromniejsze mają nawet ponad 100 metrów średnicy. Obrazki na płaskowyżu określane są geoglifami i wyglądają jak przeróżne stworzenia, chociażby jaszczurki, ryby bądź ptaki. Sporo z malunków to jednak typowe figury geometryczne. Łącznie rysunków jest w granicach czterystu. Co zaskakujące, malowidła są zagrożone, bowiem tworzone były w naprawdę ciepłym oraz suchym klimacie, a obecnie płaskowyż Nazca nierzadko nawiedzany jest przez silne deszcze.

Majestatyczny wodospad Gocta

Na obszarze Ameryki Południowej istnieje także jeden z największych i najpiękniejszych wodospadów świata, a dokładniej wodospad Gocta, znajdujący się w peruwiańskich Andach. Posiada on prawie 780 metrów wysokości. Dotarcie do tego miejsca jest niezwykle trudne, ponieważ otoczony jest wielkim terenem leśnym i skałkami. Według opowieści, w miejscu tym mieszka surowa syrena, jaka brutalnie każe każdą osobę, która powie komuś o tym, że istnieje Gocta. Do atrakcyjnych wodospadów owego kontynentu będzie trzeba zaliczyć również wodospad Angel znajdującej się w Wenezueli a także majestatyczny wodospad Iguassu, mieszczący się na skraju Brazylii oraz Argentyny. To najogromniejszy wodospad świata. Strumień wody z jego szczytu spływa w stronę ciasnej doliny nazywanej Diabelską Gardzielą. Huk spadającej wody słychać w promieniu nawet 20-stu kilometrów.

Jaskinie Guacharo

To jednakże nie wszystkie atrakcje, które oferuje nam Ameryka Południowa. Mieszczące się w Wenezueli jaskinie Guacharo stają się jedną z najwspanialszych atrakcji dla turystów regionu. W jaskiniach podziwiać można wszystkie rodzaje typów skał a także morskie zwierzęta, odciśnięte na skałach. Wieczorem nierzadko turystów mogą wystraszyć podrywające się do lotu z jaskiń ptaki.
Oprócz cudów przyrody Ameryka Południowa ma każdej osobie także do zaproponowania dużo miejsc prawie kultowych, jakie odwiedzanie są niezwykle tłumnie przez turystów z całego globu. Do tego typu na pewno należy Pomnik Chrystusa Zbawiciela, mieszczący się w Rio de Janeiro, blisko oceanu. Rzeźba jest nie tylko obiektem kultu miasta, ile całej Ameryki Południowej.

About the author